01 donut

شْسِرْپُ چیه؟

شْسِرْپُ روی پایه دانش کارآفرینی اجتماعی بنا شده.

توی شسرپ در قدم اول با پذیرش شرایط موجود سعی می‌کنیم برای بهتر شدن شروع به حرکت کنیم!!! با طراحی و اجرای فرایند‌های آموزشی که توی حوزه‌های مختلف به افراد کمک می‌کنه با نگاه و آموزه‌های این دانش(ینی همون دانش کارآفرینی)، ایجاد سوال و در جهت دادن پاسخ مناسب به او سوال‌ها تلاش کنن!

ما به دنبال پرورش تغییر دهنده‌هایی هستیم که جهانمون رو بهتر کنن…

”شْسِرْپُ یک نگرش است، یک عامل مداخله‌گر برای ایجاد تغییر.”

کارآفرینی اجتماعی یعنی چی؟

قبل از هر چیزی باید بگیم که کارآفرینی ترجمه مصطلح ولی نادرست از لغت ”Entrepreneurship” هست که توی این چند سال گذشته بیشتر به جای اشتغال‌زایی به کار رفته. بهتره به جای این واژه توی ذهنمون برای فهم بهتر از ”ارزش‌آفرینی اجتماعی” استفاده کنیم. البته دیوید بورنشتاین بخاطر استراتژی‌های خلاقانه و غیر سنتی که خیلی از کارآفرینان اجتماعی ازش استفاده کردن و می‌کنن از واژه ”نوآوری اجتماعی” هم بجای کارآفرینی اجتماعی استفاده کرده.

از نظر شْسِرْپُ چرا کارآفرینی اجتماعی مهمه؟

دنیای ما توی قرن بیست و یکم پر از مشکلات متنوع و بزرگ. نابرابری اجتماعی، اقتصادی، جنسیتی و … در همه جای جهان وجود داره! حتی توی خیلی از نقاط زمین نه تنها در حال کاهش نیست، بلکه رو به افزایشه!

بحران جهان آب، گرم شدن زمین، در دسترس بودن امكانات بهداشت و سلامت برای همه مردم، گرسنگی و سو تغذيه، فقر، ايدز، اعتیاد، حاشیه نشینی، بیابان زایی، از بین رفتن گونه‌های گیاهی و جانوری، آلودگی هوا و آب و خاک و … اینقدر این بحران‌ها بزرگ و همه‌گیر هستن که حتی صرفا با گفتن عناوين و تیترهاشون سرمون گیج می‌ره!

دولت‌ها قادر نیستن این مشکلات رو به تنهایی حل کنن، و چه بسا خیلی از همین مشکلات ریشه در تصمیم‌های اشتباه دولت‌ها در گذشته دارن.

از طرف دیگه خیریه‌ها هم قادر به حل همه این مشکلات نیستن، برای همین گروهی با استفاده از روش‌های مختلف ارزش‌آفرینی به سراغ حل این مسائل رفتن و به این ترتیب کارآفرینی احتماعی خلق شده.

کارآفرینی اجتماعی (به عبارتی دیگه ارزش آفرینی اجتماعی یا نوآوری اجتماعی)  یک رویکرد جدید و خلاق برای تعاملات اجتماعی، کسب‌وکار و خدمات اجتماعیه!

رویکرد جدیدی که با همدلی آغاز می‌شه و امروزه هم توی جهان بسیار محبوبه.

شْسِرْپُ به دنبال چیه؟

بزرگ‌ترین تغییری که شْسِرْپُ امروزه در تلاش برای انجام اونه متقاعد کردن مردم در این مورده که بزرگ‌ترین مشکلات جهان هم قابل حل هستن!

در کنار این شسرپ در تلاش برای تغییر نگرش نسبت به توانایی‌های فردی انسان‌ها هم هست. چون توی کارآفرینی اجتماعی برعکس انواع دیگه کارآفرینی‌ها که متمرکز روی تیم-ایده‌‌ها ست، افراد هستن که اهمیت دارن!

از این رو شسرپ الویت خودش رو آموزش افراد قرار داده.

همدلی، خلاقیت، کارگروهی، انتخاب و قدرت رهبری پنج الویت اصلی ما در آموزش هستن.

تغییر دهنده‌ها چه کسانی هستند؟

به زودی مفصل در این مورد حرف می‌زنیم.

دونات چیه؟

دونات واحد پول ما توی شسرپ‌عه!

با انجام فعاليت توی شسرپ به حساب شما دونات واریز می‌شه… این دونات‌ها قیمتشون با توجه به نوسانات فعالیت اعضا کمو زیاد می‌شه.

شما می‌تونین توی سایت قیمت روزانه دونات‌ها رو مشاهده و توی صرافی اونو تبدیل به تومن کنین…

قوانين و مقررات ثبت‌نام توی رویدادها چیه؟

اگه مایل به دونستن در مورد رویداد‌های شسرپ هستین کافیه به بخش EVENT سر بزنین!

برای شرکت در رویداد‌ها باید بعد از انتخاب رویداد مورد نظر توی سبد خرید، وجه رو از طریق درگاه اینترنتی پرداخت کنین تا توی لیست اعضای شرکت کننده قرار بگیرین.

به ساعت و روز مشخص شده همچنین محدودیت‌های سنی رویداد‌ها حتما دقت کنین!

توجه کنین که در صورت عدم شرکت توی رویداد وجه استرداد داده نمی‌شه. البته اعلام عدم حضور در رویداد تا ۴۸ ساعت قبل از شروع رویداد امکان استرداد ۵۰ درصد از مبلغ پراختی به صورت دونات رو امکان پذیر می‌کنه.

در صورت بروز مشکل از طریق اطلاعات تب زیر با ما در تماس باشین.

تماس با ما چطوریه و ما کجا هستیم؟

شْسِرْپُ یه شرکت خلاق و فناوره توی پارک علم و فناوری یزد!

بطور دقيق اگه بخوایم بگیم:

استان: یزد، شهرستان: یزد، بخش: مرکزی، شهر: یزد، محله: سر دو راه، کوچه 12(شهیدماشاالله زارع)، خیابان شهید آیت الله مطهری، پلاک: -108.0، پارک علم و فن آوری اقبال، طبقه: همکف، تلفن: 3537256129

برای ارتباط با ما کافیه از طریق سایت (روی آیکن موشک کاغذی در منو سایت) و یا شماره تلفن ۰۹۰۲۴۶۸۱۰۲۹ تماس بگیرین.

علاوه بر این توی شبکه‌های مجازی مربوط یه شْسِرْپُ هم پاسخ‌گوی شما هستیم.